Jarný umelecký tábor

Počas jarných školských prázdnin sa v dňoch od 21.-25.2.2022 konal v Oddelení umenia v Spišskej Sobote Jarný umelecký tábor Havránkovo. Témou tábora boli rôzne druhy umenia: tanec, divadlo, hudba, výtvarné umenie, fotografia a videotvorba.

Tábor z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

21.2.2022

Deň videotvorby a FLUID ARTu

Oľga Kollárová predstavila deťom svoju prácu. Pre deti pripravila ukážky rôznych tipov videotvorby. Po úvodnej teoretickej časti si každé dieťa vytvorilo video v rámci techniky časozber.

Druhú časť dňa sme sa venovali fluid artu. O tento program sa postaral Peter Mlynský, ktorý deťom ukázal svoje práce, svoju techniku maľby a spolu s deťmi sa rozprával o výrazovom pôsobení jednotlivých farieb. Neskôr si deti mohli vyskúšať túto techniku samé. Každé dieťa malo k dispozícii vlastné plátno, ktoré si po workshope mohlo zobrať domov.

22.2.2022

Deň divadla a filmu

O program sa tento deň postaralo divadelné duo Hoki Poki, ktoré pre deti pripravilo predstavenie s názvom Keď sa hľadá kamarát. Predstavenie plné pesničiek a tanca deti naučí, kto je skutočným priateľom. Cez vtip a zábavu deti upozorní, že lakomstvo, zneužívanie, posmešky, klamstvo a ani podvod v priateľstve nemá čo hľadať.

Po predstavení mali Hoki Poki pre deti pripravené hry a súťaže, počas ktorých sa naučili, prečo je dôležité spolupracovať a vždy myslieť aj na toho druhého. Taktiež si vyskúšali, aké to je chodiť v šľapajách Yetiho. Popoludní sa venovali knihám a spoločne si čítali svoje obľúbené knižné príbehy.

23.2.2022

Deň o knižnici a knihách

Počas Jarného umeleckého tábora Havránkovo sme nezabudli ani na knižnice a knihy.. Rozprávali sme sa o pravidlách a povinnostiach čitateľa, naučili sme sa pracovať s online katalógom, lúštili sme knižné hádanky a venovali sa tvorivému projektu Ako vzniká kniha. Popoludní si deti vymýšľali vlastné divadelné predstavenie.

24.2.2022

Deň fotografovania

Fotografický deň Jarného umeleckého tábora Havránkovo sme strávili pod vedením Janky Pabišovej, ktorá deťom priblížila zákonitosti fotografovania, techniky a spôsoby vyvolávania fotiek a vyskúšali sme si aj fotenie rôznych objektov v exteriéri.

25.2.2022

Tanečný workshop

V posledný deň tábora bol na programe tanečný workshopu s lektorkou tanečnej školy Neytiri a knihe Bláznivé dobrodružstvá Holuba Ernesta, ktorú nám prišiel odprezentovať samotný autor Tomáš Krištof.

Jarný umelecký tábor sme si veľmi užili a tešíme sa na ďalšie stretnutia!