Milí čitatelia a návštevníci knižnice,

študujete a potrebujete sa dostať k plným textom cudzojazyčnej literatúry? Ponúkame Vám niekoľko možností ako sa k nim dostať.

V článku nižšie Vám predstavíme každú databázu a platformu zvlášť.

Image

Gale

Databáza poskytuje prístup do najrozsiahlejšieho balíčka primárnych a sekundárnych zdrojov. Je neoceniteľným prínosom pre používateľov všetkých akademických úrovní, od vysokoškolských študentov až po skúsených vedeckých pracovníkov. GRC pokrýva takmer všetky oblasti výskumu a každú disciplínu, ponúka vysokú kvalitu, dôveryhodný a jedinečný obsah.


Gale v spolupráci so Suwecom poskytli a predĺžili voľný prístup do databáz Gale spolu s databázami Gale Reference Complete na webovej stránke:

www.galepages.com/ekon

heslo: Slovakia

Image

Proquest

Proquest je úložiskom odborných textov, dokumentov a kníh.
Na jednom mieste ponúka databázu časopisov, najväčší digitálny archív novín, aktuálne spravodajstvo, výskumné správy, e-knihy, multimédia a ďalšie vedecké kolekcie.
 
ProQuest na svojej platforme sprístupnil e-dokumenty všetkým čitateľom bezplatne.

K dispozícii je vyše 900 miliónov odborných dokumentov.
Využite možnosť štúdia online na ich webových stránkach: https://www.proquest.com/indexol
 
Image

Ebsco

EBSCO je mnohoodborová databáza, ktorá ponúka prístup k viacerým tematicky zameraným databázam v jednotnom rozhraní.
Ide to tieto databázy:
 Academic Search Premier - najväčšia svetová multidisciplinárna databáza, ktorá obsahuje okolo 4.676 plnotextových časopisov
 Business Source Complete - zameraná na obchod a podnikanie, ktorá obsahuje časopisy v plnom texte od roku 1886 a profily viac ako 20.000 najviac citovaných autorov v databáze
 MEDLINE - prináša články z oblasti všeobecného i špeciálneho lekárstva, ošetrovateľstva, veterinárneho lekárstva, vedy a množstvo ďalších príbuzných tém
 Master File Premier - obsahuje 3.442 plnotextových časopisov
 ERIC – databáza zameraná na vyučovanie, obsahuje referencie, abstrakty a citácie 2.200 príručiek a viac ako 1.000 časopisov
 Health Source: Nursing/Academic Edition - obsahuje 540 plnotextových časopisov Health Source – Consumer Edition - obsahuje 264 plnotextových časopisov
 Newspaper Source – obsahuje 25 národných a medzinárodných novín, 260 regionálnych novín a tiež plnotextové prepisy televíznych správ
 Regional Business News – obsahuje 75 časopisov a novín z USA
 LISTA - databáza určená knihovníkom a informačným pracovníkom. Celkovo sa v týchto databázach nachádza 19.817 plnotextových časopisov. 
Iba v priestoroch knižníc.
Image

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči si pre Vás pripravila novinku v digitálnej knižnici. V januári 2021 sprístupnila zdigitalizované učebnice, ale aj pracovné zošity a povinnú literatúru pre základné školy.

Bližšie informácie na https://www.skn.sk/novinky/ucebnice-vo-formate-pdf-novinka-v-digitalnej-kniznici

Image

De Gruyter

Vydavateľstvo De Gruyter je prvotriednym vydavateľstvom a pôsobí už viac ako 270 rokov na knižnom trhu. De Gruyter je medzinárodným, nezávislým vydavateľstvom s centrálou v Berlíne. Publikuje viac ako 1300 nových kníh ročne a viac ako 900 časopisov od humanitných vied až po vedu. Ponúka aj open access časopisy a knihy. 
 
De Gruyter vytvoril novú vedeckú digitálnu platformu, aby poskytovali nielen akademickým pracovníkom všade na svete rýchly, stabilný a bezpečný digitálny prístup k ich knižnici, ktorá obsahuje viac ako 110 000 odborných kníh a viac ako 800 000 článkov z časopisov. 
 
Prístup je zdarma na stránke: https://www.degruyter.com/Pokiaľ nemáte predplatený prístup, môžete vyhľadávať, zobrazia sa Vám knihy aj články aj licencované, ale plný text sa Vám zobrazí iba pri open access tituloch.

O knižnici

Podtatranská knižnica v Poprade je verejnou regionálnou knižnicou univerzálneho typu, ktorá zároveň plní funkciu mestskej knižnice. Poskytuje knižničné a informačné služby, pôsobí ako koordinačné, bibliografické, metodické a vzdelávacie stredisko knižníc okresov Poprad, Kežmarok a Levoča.

©2021 Podtatranská knižnica v Poprade. All Rights Reserved.

Hľadať