Milí čitatelia a návštevníci knižnice,

študujete a potrebujete sa dostať k plným textom cudzojazyčnej literatúry? Ponúkame Vám niekoľko možností ako sa k nim dostať.

V článku nižšie Vám predstavíme každú databázu a platformu zvlášť.

Image

Podcast: Ako študovať online?

 

Milí čitatelia,
vypočujte si náš podcast o štúdiu online.
Čo sa v ňom dozviete?
- O e-knihách
- o databázach a portáloch s odbornými textami
- o Google Books
- o Digitálnej garáži od Googlu
a mnoho ďalšieho.
 
 
link: https://www.facebook.com/watch/?v=777438503142643
Image

Gale

Databáza poskytuje prístup do najrozsiahlejšieho balíčka primárnych a sekundárnych zdrojov. Je neoceniteľným prínosom pre používateľov všetkých akademických úrovní, od vysokoškolských študentov až po skúsených vedeckých pracovníkov. GRC pokrýva takmer všetky oblasti výskumu a každú disciplínu, ponúka vysokú kvalitu, dôveryhodný a jedinečný obsah.


Gale v spolupráci so Suwecom poskytli a predĺžili voľný prístup do databáz Gale spolu s databázami Gale Reference Complete na webovej stránke:

www.galepages.com/podlib

heslo: Slovakia

Image

Proquest

Proquest je úložiskom odborných textov, dokumentov a kníh.
Na jednom mieste ponúka databázu časopisov, najväčší digitálny archív novín, aktuálne spravodajstvo, výskumné správy, e-knihy, multimédia a ďalšie vedecké kolekcie.
 
ProQuest na svojej platforme sprístupnil e-dokumenty všetkým čitateľom bezplatne.

K dispozícii je vyše 900 miliónov odborných dokumentov.
Využite možnosť štúdia online na ich webových stránkach: https://www.proquest.com/indexol
 
Image

Ebsco

EBSCO je mnohoodborová databáza, ktorá ponúka prístup k viacerým tematicky zameraným databázam v jednotnom rozhraní.
Ide to tieto databázy:
 Academic Search Premier - najväčšia svetová multidisciplinárna databáza, ktorá obsahuje okolo 4.676 plnotextových časopisov
 Business Source Complete - zameraná na obchod a podnikanie, ktorá obsahuje časopisy v plnom texte od roku 1886 a profily viac ako 20.000 najviac citovaných autorov v databáze
 MEDLINE - prináša články z oblasti všeobecného i špeciálneho lekárstva, ošetrovateľstva, veterinárneho lekárstva, vedy a množstvo ďalších príbuzných tém
 Master File Premier - obsahuje 3.442 plnotextových časopisov
 ERIC – databáza zameraná na vyučovanie, obsahuje referencie, abstrakty a citácie 2.200 príručiek a viac ako 1.000 časopisov
 Health Source: Nursing/Academic Edition - obsahuje 540 plnotextových časopisov Health Source – Consumer Edition - obsahuje 264 plnotextových časopisov
 Newspaper Source – obsahuje 25 národných a medzinárodných novín, 260 regionálnych novín a tiež plnotextové prepisy televíznych správ
 Regional Business News – obsahuje 75 časopisov a novín z USA
 LISTA - databáza určená knihovníkom a informačným pracovníkom. Celkovo sa v týchto databázach nachádza 19.817 plnotextových časopisov. 
Iba v priestoroch knižníc.
Image

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči si pre Vás pripravila novinku v digitálnej knižnici. V januári 2021 sprístupnila zdigitalizované učebnice, ale aj pracovné zošity a povinnú literatúru pre základné školy.

Bližšie informácie na https://www.skn.sk/novinky/ucebnice-vo-formate-pdf-novinka-v-digitalnej-kniznici

Image

De Gruyter

Vydavateľstvo De Gruyter je prvotriednym vydavateľstvom a pôsobí už viac ako 270 rokov na knižnom trhu. De Gruyter je medzinárodným, nezávislým vydavateľstvom s centrálou v Berlíne. Publikuje viac ako 1300 nových kníh ročne a viac ako 900 časopisov od humanitných vied až po vedu. Ponúka aj open access časopisy a knihy. 
 
De Gruyter vytvoril novú vedeckú digitálnu platformu, aby poskytovali nielen akademickým pracovníkom všade na svete rýchly, stabilný a bezpečný digitálny prístup k ich knižnici, ktorá obsahuje viac ako 110 000 odborných kníh a viac ako 800 000 článkov z časopisov. 
 
Prístup je zdarma na stránke: https://www.degruyter.com/Pokiaľ nemáte predplatený prístup, môžete vyhľadávať, zobrazia sa Vám knihy aj články aj licencované, ale plný text sa Vám zobrazí iba pri open access tituloch.
Image

SAGE

Prístup do časopisov vydavateľstva SAGE
Registrovaní používatelia CVTI SR majú prístup do časopisov z oblasti spoločenských a humanitných vied vydavateľstva #SAGE prostredníctvom vzdialeného prístupu.
Image

Taylor & Francis

Prístup do časopisov vydavateľstva Taylor & Francis 
 
Registrovaní používatelia CVTI SR majú prístup do časopisov z oblasti medicíny, farmácie, techniky, spoločenských a humanitných vied vydavateľstva
Taylor & Francis prostredníctvom vzdialeného prístupu.

O knižnici

Podtatranská knižnica v Poprade je verejnou regionálnou knižnicou univerzálneho typu, ktorá zároveň plní funkciu mestskej knižnice. Poskytuje knižničné a informačné služby, pôsobí ako koordinačné, bibliografické, metodické a vzdelávacie stredisko knižníc okresov Poprad, Kežmarok a Levoča.

Najnovšie články

©2021 Podtatranská knižnica v Poprade. All Rights Reserved.

Hľadať