Upomínanie - informácie

Milí čitatelia,
knižnica je už dlhší čas otvorená a aj upomínanie čitateľov za nevrátené výpožičky už systém generuje .

Preto Vás prosíme o dôslednú kontrolu svojich čitateľských kont po prihlásení sa do online katalógu knižnice.

Návod na prihlásenie do online katalógu knižnice: https://kniznicapp.sk/index.php/sluzby/online-sluzby-pre-citatela

Upomínanie bolo zastavené v termínoch od 19.12.2020 do 6.3.2021 a výpožičné doby dokumentov, ktoré boli požičané v decembri 2020 boli automaticky predĺžené až do 6. marca 2021.

Výpožičná lehota dokumentu pri absenčnom požičiavaní je 30 dní. Výpožičná doba periodík je 7 dní. Knižnica môže v prípade potreby požiadať o vrátenie dokumentu pred uplynutím výpožičnej lehoty.

Výpožičnú lehotu možno predĺžiť, ak o to čitateľ požiada pred jej uplynutím osobne, telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom osobného konta cez internet.
Predĺženie výpožičnej lehoty je možné najviac  trikrát o ďalších 30 dní od dátumu predlžovania.  Ak si čitateľ predĺži výpožičnú lehotu po stanovenom termíne vrátenia, je povinný zaplatiť poplatok za prekročenie výpožičnej lehoty v zmysle aktuálneho cenníka.
 Predĺženie výpožičnej lehoty nie je možné ak:
a) čitateľ má priestupky (načas nevrátené výpožičky, už trikrát predĺžená doba požičaného dokumentu, nezaplatené upomienky, neuhradené poplatky),
b) dokument si rezervoval iný čitateľ.

Ak čitateľ vráti dokument po stanovenej výpožičnej lehote, je povinný zaplatiť poplatok za oneskorenie bez ohľadu na to, či bolo vrátenie dokumentu upomínané alebo nie. Čitateľ platí poplatok z oneskorenia za každý dokument osobitne.

Zasielanie upomienok:
Knižnica posiela upozornenie o prvej a druhej upomienke e-mailom iba v prípade, ak čitateľ uvedie svoj e-mail na komunikáciu s knižnicou.
Tretia a štvrtá upomienka je odosielaná poštou na adresu používateľa.

Po zaslaní tretej upomienky má čitateľ až do vyrovnania si záväzkov voči knižnici poskytovanie ďalších služieb pozastavené.

Knižničné poplatky: https://kniznicapp.sk/index.php/sluzby/cennik

Všetky nezrovnalosti nám prosím posielajte na uvedený e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.