Noc s Andersenom 2023

Noc s Andersenom bola v Podtatranskej knižnici v Poprade plná zábavy, čítania a rozprávkovej atmosféry. Téma tohto roka sa týkala klasických rozprávok a deti aj knihovníčky prišli do knižnice v  tematických kostýmoch.
Večer začal zoznamovacími hrami pre deti, ktoré im pomohli uvoľniť sa a spoznať nových priateľov. Následne sa deti dostali do rozprávkového sveta vďaka zážitkovému čítaniu o rozprávkových bytostiach. Toto čítanie uviedlo deti do sveta rozprávok, pričom knihovníčky poukázali na symboliku a hodnoty rozprávok (boj dobra nad zlom a pod.)
Neskôr večer sa deti zabavili na hre "Cesta okolo rozprávok za 80 minút". Deti museli nazbierať odvahu a zachrániť princeznú z prekliatia uvarením elixíru ozdravenia. Putovali po knižnici (rozprávkovom lese) a plnili úlohy, ktoré im dávali rozprávkové postavy aby nazbierali všetky ingrediencie do elixíru ozdravenia. Pomáhala im pri tom zakliata princezná. Prítomná bola aj ježibaba, ktorá deti lákala na nesprávne chodníčky.  Hra v štýle hľadania pokladov sa dotýkala obľúbených rozprávok: Červená čiapočka, Popoluška, Malá morská panna, Snehulienka, Zlatovláska a o Jankovi a Marienke.
Nechýbala ani pyžamová diskotéka.
Tesne pred spaním sme si navzájom rozprávali rozprávkové príbehy trošku pomenené: ako by znela  hororová verzia Snehulienky, či humorne podaná Zlatovláska? A čo sa stalo po konci príbehu? Ostali Janko a Marienka žiť v perníkovej chalúpke?  Odpovede na tieto otázky deti spoločne s knihovníčkami hľadali pred spaním.