Podtatranská knižnica v Poprade ukončila v 1. polroku 2023 projekt „Nové knihy do knižnice“.  Cieľom projektu bolo zabezpečiť  do knižnice nové aktuálne tituly zo všetkých oblasti literatúry. Projekt podporil vo výške 16.000 € Fond na podporu umenia, knižnica sa na projekte podieľala sumou vo výške 10 % pridelenej sumy.  Vďaka grantu pribudlo od jesene 2022 až do konca mája 2023 do fondu knižnice 1.487 nových kníh. Čitatelia si môžu prečítať nové detektívky, romány pre ženy, biografie, ale aj svetovú a slovenskú klasiku. Vďaka grantu sme mohli do knižnice nakúpiť aj nové cenovo pre nás menej dostupné tituly z oblasti umenia a medicíny, ale aj knihy z beletrie pre náročnejších čitateľov. Kúpou kníh sme zatraktívnili knižný fond pre čitateľov a návštevníkov knižnice aj v našich pobočkách na sídlisku Juh 1, Juh 3 a v Spišskej Sobote. Nakúpili sme knihy z  beletrie pre dospelých - 562 kníh, 342 nových kníh pribudlo v náučnej literatúre. Nezabudli sme ani na deti, v oddelení pre deti a mládež a v 3 našich pobočkách, pribudlo spolu 151 kníh z krásnej literatúry pre deti a 53 detských náučných kníh. Zo všetkých oddelení a pobočiek pribudlo najviac kníh v Centre na sídlisku Západ, kde sa nachádzajú hneď 3 špecializované oddelenia – oddelenie beletrie, náučnej literatúry a detské oddelenie. Podtatranská knižnica zabezpečovala nákup vďaka výhodným rabatom predovšetkým z vydavateľstiev Ikar, Slovart, Albatros, Marenčin PT, Portál, i527.net, knižného veľkoobchodu Pemic, kníhkupectiev Alter ego v Kežmarku a Christiania v Poprade, eshopov vysokých škôl. Tešíme sa, že môžeme ponúkať našim čitateľom stále viac a viac nových, zaujímavých a kvalitných kníh a tak motivovať deti, mládež aj dospelých k čítaniu. Ďakujeme Fondu na podporu umenia za štedrú dotáciu.