Dnes sa u nás uskutočnila beseda s autorom Marcelom Maniakom.
Marcel Maniak je vojnový historik, ktorý svoj doterajší život zasvätil nielen udalostiam odohrávajúcich sa počas druhej svetovej vojny v okresoch Poprad a Kežmarok, ale aj zisťovaniu údajov z rôznych častí Slovenska.
Počas rozhovoru predstavil svoju novú knihu Navždy zapísané krvou: vojnové zločiny. V priebehu prezentácie sme získali informácie o knihe, ktorá prináša hlboký pohľad na tragické a krvavé udalosti, ktoré zasiahli Slovensko v rokoch 1944-1945. Poskytuje komplexný obraz o vojnových zločinoch, ktoré boli desiatky rokov skryté v tieni histórie. Autor vyzdvihol dôležitosť zachovania pamäte na tieto udalosti a ich obete.
V najbližších dňoch si budete môcť prísť vypožičať publikáciu aj do našej knižnice.