Výstava: Krajina fantázie, Dávid Pogran

„Milujem príbehy. Počúvam ich, pozerám sa na ne a rád som ich súčasťou. Snažím sa, aby každá moja ilustrácia niesla nejaký príbeh. Chcel by som, aby moje obrázky diváka zastavili a donútili ho rozmýšľať nad nimi. Snažím sa pozorovateľa nechať objavovať nové veci, posunúť príbeh ďalej tam, kde som to ja už nedokázal. Nájsť tam kúsok zo svojho vlastného príbehu.

Do ilustrácií často vkladám vymyslené postavy a tvory, ktoré predstavujú určitú emóciu, pocit a náladu. Tieto stvorenia mi pomáhajú rozprávať zážitky, spomienky a skúsenosti, ktoré môžem prežívať v skutočnom živote. Najviac ma teší, keď môj obrázok dokáže vyvolať pocit a emóciu, s ktorou sa vie človek stotožniť."

Dávid Pogran

Pozývame Vás na výstavu mladého výtvarníka Dávida Pograna. Vernisáž sa uskutoční 20.2.2023 o 17.30.

Tešíme sa na Vás!