Posedenie pre ukrajinské rodiny

Dňa 24. apríla 2022 sa v našej knižnici uskutočnilo posedenie pre obyvateľov z Ukrajiny. Stretli sa, aby netradičným spôsobom oslávili ich veľkonočné sviatky, Paschu. Skupina dobrovoľníkov prišla na peknú myšlienku. Rozhodli sa spríjemniť ich súčasnú situáciu, vzájomne sa lepšie spoznať a nadviazať nové kontakty v našom meste Poprad.
Program bol naozaj pestrý. Pre účastníkov bolo pripravené pohostenie, pre detičky boli pripravené hry a detské knihy v ukrajinskom jazyku, ktoré si mohli požičať.
Tiež si za pomoci dobrovoľníčok mohli nechať skrášliť rúčky a tvár pomocou farieb na telo. Na keyboarde im zahrala a zaspievala mamička s dcérami.
Na konci stretnutia ich čakala tombola, z ktorej si každé jedno dieťa mohlo odniesť domov krásny darček.
Ďakujeme za možnosť byť súčasťou tohto stretnutia a zároveň pripomíname možnosť pre ukrajinské detičky, tráviť čas
aj v priestoroch našej knižnice, každý utorok a štvrtok od 14.00 do 16.00.
Tešíme sa na Vás !