Výstava: Lemov bestiár podľa Daniela Mráza

Milí čitatelia,
vďaka spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave a s OZ Polonus sme pre Vás v priestoroch spoločenskej a výstavnej miestnosti v Centre na Západe pripravili výstavu pod názvom Lemov bestiár podľa Daniela Mróza.
Výstava potrvá do 28. februára 2021.

Výstava prezentuje ilustrácie Daniela Mróza, ktoré sú nedeliteľnou súčasťou kníh Stanisława Lema. Okrem umeleckej dokonalosti sa Mrózove práce vyznačovali aj nejednoznačnosťou, pričom v spolupráci s Lemovou prózou budujú svet, ktorý je výnimočný. V Lemovom bestiári nájdeme prepracované stroje, ktoré pôsobia desivo, strašidelne ale aj humorne. Príďte a posúďte sami.

Knižnica aj tento rok získala  od občianskeho združenia Polonus do daru knižné publikácie z beletrie, detskej literatúry a náučnej literatúry určené predovšetkým záujemcom o štúdium poľského jazyka.