Beseda: Mária Dopjerová-Danthine

Srdečne Vás všetkých pozývame na príjemný literárny podvečer so spisovateľkou Máriou Dopjerovou-Danthine. Beseda sa bude konať v Oddelení umenia v Spišskej Sobote.

Mária Dojerová-Danthine je slovenka žijúca v Paríži. Po 15 rokoch života vo Francúzsku sa Mária rozhodla preniesť na papier pocity cudzinky- píše o Paríži, o mentalite Parížanov, o ich ustálených slovných spojeniach, o tom, prečo aj smútok v Paríži má svoje čaro.
Jej knihy nájdete aj v našom knižničnom fonde:
Paríž - moja láska, môj život, alebo, Paríž nie je len Eiffelovka:
Paríž môj druhý domov:
Parížske momenty:
Francúzske idiómy pod lupou:
aj vo forme e-knihy: Paříž, moje láska, můj život: