Služby

V knižnici nám pribudli nové knihy vďaka Fondu na podporu umenia!

Podtatranská knižnica v Poprade ukončila v 1. polroku 2021 projekt „Nové knihy do

knižnice“. Cieľom projektu bolo zabezpečiť do knižnice nové aktuálne tituly zo všetkých oblasti literatúry. Projekt podporil vo výške 20.000 € Fond na podporu umenia. Vďaka grantu pribudlo v mesiacoch január až máj 2021 do fondu knižnice 1.831 nových kníh. Čitatelia si môžu prečítať nové detektívky, romány pre ženy, biografie, ale aj svetovú a slovenskú klasiku. Vďaka grantu sme mohli do knižnice nakúpiť aj nové cenovo pre nás menej dostupné tituly z oblasti umenia a medicíny, ale aj knihy z beletrie pre náročnejších čitateľov. Najviac sme nakupovali beletriu pre dospelých -707 kníh. 428 nových kníh pribudlo v náučnej literatúre. Nezabudli sme ani na deti, v oddelení pre deti a mládež a v 3 našich pobočkách, pribudlo 541 kníh z krásnej literatúry pre deti a 155 náučných kníh. Minuloročný projekt bol jedinečný v snahe podporiť regionálne kníhkupectvá a vydavateľstvá. Podtatranská knižnica zabezpečovala nákup predovšetkým z kníhkupectiev Alter ego v Kežmarku a Christiania v Poprade, Nákupom sme podporili aj vydavateľstvá i527.net a Portál.

Tešíme sa, že môžeme ponúkať našim čitateľom stále viac a viac nových, zaujímavých a kvalitných kníh a tak motivovať deti, mládež aj dospelých k čítaniu.