Čarovný svet tradícií

Čarovný svet tradícii
19.9.2022 knižnica ožila tradíciami.
Na umelecko-remeselnom jarmoku odprezentovali svoju tvorbu nadaní študenti stredných škôl zo širokého okolia.
Sprievodný program pozostával z keramického workshopu s pani Klaudiou Siskovou. Pod jej vedením si žiaci Základnej školy s materskou školou Komenského v Poprade vytvorili keramické výrobky a vyskúšali si prácu s hlinou.
O ľudovom odeve a o tom, ako sa kedysi ľudia obliekali porozprávala Zuzana Šefférová žiakom Spojenej školy sv. Jána Pavla II.
Na záver dňa k nám zavítala PhDr. Katarína Nádaská, PhD., s prednáškou o mágii v ľudovom liečení.

20.9.2022
Zrána sa žiaci a študenti stretli s Katarínou Nádaskou, slovenskou etnologičkou, ktorá im porozprávala o bytostiach a strašidlách. V existenciu čertov, permoníkov alebo víly voľakedy ľudia verili a prostredníctvom nich vysvetľovali javy, ktorým nerozumeli.
Žiaci základnej školy s materskou školou Komenského v Poprade sa stretli s Danielou Zeleňákovou na workshope háčkovania a domov odchádzali s novou skúsenosťou.
Jarmok sme ukončili koncertom mladých hudobníkov zo Základnej umeleckej školy Letná v Poprade, ktorí nám spríjemnili večer skladbami a piesňami.
Ďakujeme všetkým zúčastneným za vydarený projekt a tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami!

Z finančných prostriedkov podporil Prešovský samosprávny kraj.