Vernisáž: Čaro krojovaných bábik

Dňa 12. septembra 2022 sa v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade (Oddelenie umenia Spišská Sobota) uskutočnila vernisáž výstavy „Čaro krojovaných bábik“.
Výstavu usporiadal Prešovský samosprávny kraj, Krajská organizácia Únie žien Slovenska Prešov, Okresná organizácia Únie žien Slovenska Poprad a Podtatranská knižnica v Poprade.
Vernisáž otvorila predsedníčka Okresnej organizácie Únie žien Slovenska a riaditeľka Podtatranskej knižnice v Poprade Mgr. Monika Naštická.
Výstava obsahuje súbor krojovaných bábik, ktoré vznikli v rámci projektu Minikroje. Slovenský ľudový kroj reprezentuje z hľadiska histórie jednotlivé časti regiónu a charakteristický je podľa veku a životného obdobia nositeľa/nositeľky.
Srdečné Vás pozývame na výstavu!