Podtatranský školák, 7.ročník

Aj tento rok Podtatranská knižnica v Poprade vyhlasuje súťaž školských časopisov základných škôl Prešovského a Košického samosprávneho kraja.
Cieľom súťaže je podporiť a podchytiť začínajúce školské časopisy a zvýšiť odbornú úroveň už vydávaných časopisov.
Propozície súťaže nájdete v texte.
Tešíme sa na všetky školské časopisy, ktoré prihlásite do súťaže. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Prihlášku do súťaže nájdete:

PODTATRANSKÝ ŠKOLÁK

Vyhlásenie: 3. apríla 2023

Uzávierka: 7. júla 2023

CIEĽ SÚŤAŽE: podporiť a podchytiť začínajúce školské časopisy a zvýšiť odbornú úroveň už vydávaných časopisov. Do súťaže zasielajte školské časopisy vydané v školskom roku 2022/2023. Každý účastník musí poslať minimálne dve rôzne čísla v dvoch vyhotoveniach.

Prihlásiť sa môžete vyplnením a zaslaním prihlášky spolu s časopismi na adresu knižnice alebo odoslaním prihlášky na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Školské časopisy zasielajte len v tlačenej forme poštou s označením

„Súťaž školských časopisov" do 7. júla 2023 na adresu Podtatranskej knižnice:

Podtatranská knižnica v Poprade

Podtatranská 1548/1

058 01 Poprad

Hodnotiť sa bude literárna aj grafická úroveň časopisov a  samostatnosť žiakov pri zostavení časopisu. Doručenie časopisov a ich zaradenie do súťaže bude potvrdené e-mailom. Časopisy bude hodnotiť odborná porota. Výsledky budú vyhlásené v septembri 2023. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Presný termín vyhodnotenia Vám včas oznámime.