Rastieme na zeleno

Aj keď sme si na tohtoročnú jar museli trošku počkať, predsa len po dlhých studených a snehom zasypaných týždňoch prišla. Na hrejivé slnko a dlhšie dni začala pozvoľna reagovať aj príroda.

Práve v tomto mesiaci, kedy sa všetko prebúdza sme sa rozhodli v našej knižnici odštartovať projekt Rastieme na zeleno. Projekt podporila Slovenská asociácia knižníc, začo ďakujeme. V úvode sme si s detičkami prečítali z krásne ilustrovanej knihy Sme záhradníci, ktorú napísala Joanna Gainesová s deťmi.

A mohlo sa začať. Spolupráca prebehla vo dvojiciach. Všetci si mohli zo stola vybrať tú rastlinu, ktorá im bola najviac sympatická. Ich úlohou bolo naučiť sa správne ho presadiť. Krok po kroku sme si vysvetľovali ako kvety pestovať, hnojiť a starať sa o ne.

Po úspešnom zvládnutí všetkých týchto krokov, sme sa už s ich kvetinami presunuli do časti knižnice, kde sme si pre nich pripravili popredné miesto. Na tomto mieste ich rastliny budú stále čakať a oni sa o ne budú môcť s láskou starať a kľudne sa s nimi budú môcť, napríklad aj rozprávať. My sa už teraz tešíme na ďalšie stretnutie s detičkami pri stojane s ich "rastlinnými detičkami.“

Ďakujeme za úsmevné tváre, v knižnici tak spolu rastieme.