Noc s Andersenom

Rok 1805 je známy narodením dánskeho rozprávkara H. CH. ANDERSENA. V tom istom dni oslavujeme aj Medzinárodný deň detskej knihy, vyhlásený             na podporu čítania detí.
Od roku 2000 sa na jeho počesť koná rozprávková Noc s Andersenom.
S touto skvelou myšlienkou prišla knižnica Bedřicha Beneša Buchlovana.
Naša knižnica sa zapája už pár rokov a ani tento rok tomu nebolo inak! Téma tohtoročnej noci bola Cisárové nové šaty a heslo večera "šaty robia človeka!”
Detičky k nám prichádzali s úsmevom na tvári a ten sa im z tváričiek nevytratil do bieleho rána. Hneď na úvod večera sme si vyrozprávali zaujímavosti zo života dánskeho rozprávkara. Nasledovalo množstvo aktivít spojených s čítaním rozprávok. Navštívila nás aj TV Poprad, ktorá detičky poriadne vyspovedala              zo znalostí o Andersenovi. Video si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=lgtCNOetZe8
Deti sa najviac zabavili pri vytváraní cisárových šiat, kde sa ich kreativite medze nekládli. Poriadne sa zapotili pri hľadaní postáv z rozprávok poskrývaných  po celej knižnici.
Po vyčerpávajúcich aktivitách prišiel na rad rozprávkový večer. Detičky sme pomaličky uložili       do spacích vakov a do ríše snov sme ich dostali pomocou nikdy nestarnúcich rozprávok H. Ch. Andersena.
Bola to krásna noc a my dúfame, že detičky odchádzali vybláznené do sýta a plné nových zážitkov. Ďakujeme za účasť deťom aj ich rodičom a už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie prekrásne chvíle strávené spolu!