Spomienkový večer Paľa Ušáka Olivu

6. apríla 2022, sa konal spomienkový večer venovaný Paľovi Ušákovi Olivovi, básnikovi katolíckej moderny.

Hlavným organizátorom podujatia bol Miestny odbor Matice slovenskej v Poprade a Literárny klub Milana Rúfusa.
Stretnutie bolo podnetné a príjemné. Veríme, že sa pri podobných podujatiach ešte uvidíme!
Ďakujeme zúčastneným a najmä hosťom, ktorí nám predstavili život
a dielo významného básnika Paľa Ušáka Olivu.

Báseň na záver:
Oblaky
Oblaky ako vrstvy nocí
Oblaky ako rybie oči
Oblaky ako v hĺbke dolu v mori
Oblaky smútok mŕtvy živý chorý
Oblaky ako prázdno v kalichu
Oblaky v kvetoch ženy pre pýchu
Oblaky ako vrstvy nocí
Oblaky ako rybie oči
Oblaky ako mŕtve dlane
Oblaky prvé požehnanie